Absolwent naszą wizytówką- Emilia Waszkiewicz (rocznik 2012); studentka polityki społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Nazywam się Emilia Waszkiewicz i jestem absolwentką Baczyńskiego. Do „Czwórki” uczęszczałam w latach 2009-2012 i czas spędzony w szkole wspominam z wielkim sentymentem. Byłam na profilu społeczno-prawnym, a wychowawstwo nad naszą klasą sprawował pan Wiesław Karbowski (którego serdecznie pozdrawiam!). To właśnie czas spędzony w liceum pozwolił mi na odkrycie swoich pasji i zainteresowań dzięki wspaniałym nauczycielom i przedmiotom przez nich prowadzonym (WOS z p. Błaszczyńską czy histioria z p. Dwojakowską) oraz licznym propozycjom oferowanym wówczas przez szkołę (Szkolny Express, koło wolontariackie, WOŚP). Rozpoczęłam działania w III-sektorze oraz z mediach lokalnych. Wszystko to złożyło się na to, że skończyłam już licencjat w Toruniu z polityki społecznej – dziedziny, która we współczesnych czasach jest bardzo ważna dla każdego, ponieważ  każdy z nas w sposób pośredni bądź bezpośredni się z nią styka. Obecnie studiuję również ten kierunek na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Dodam jeszcze, że dzięki wolontariatowi poznałam swojego męża na drugim końcu świata – w Lublinie.

Czas spędzony w IV liceum stał się drogowskazem mojej przyszłej (obecnej) drogi. Nie żałuję podjętych decyzji. I gdy usłyszałam, że są plany likwidacji Baczyńskiego, to coś we mnie drgnęło.  Czas tam spędzony nie był i nie jest stracony. To prawda – trzeba się uczyć, nauczyciele są wymagający, ale obecni i przyszli uczniowie – trzeba to przeżyć, bo niewątpliwie procentuje to na przyszłość!

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za lata spędzone w murach Baczyńskiego! Było fantastycznie!!! 🙂