Absolwent naszą wizytówką- Natalia Duszeńska (rocznik 2012);laureatka Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii; studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,

Nazywam się Natalia Duszeńska. Liceum im. K.K.Baczyńskiego ukończyłam w 2012 roku. Moją wychowawczynią była pani Teresa Guzicka, profil klasy- biologiczno-chemiczna. Moja siostra, Karina, również uczęszczała do Zespołu Szkół nr 4.
Czas, który spędziłam w murach tej szkoły był okresem sympatycznym, ale i nerwowym, ponieważ zbliżała się wielkimi krokami MATURA. Jednak im bliżej jej było tym ja, o dziwo, byłam bardziej spokojna, ponieważ nauczyciele przygotowywali nas naprawdę dobrze. Liczne powtórzenia próbne testy, to wszystko bardzo pomogło. Podobało mi się również to, jaki w tej szkole panuje szacunek na kilku polach: nauczyciele- uczniowie, uczniowie- nauczyciele, uczniowie- uczniowie. Nie w każdej placówce jest to tak widoczne: partnerstwo, akceptacja. Pamiętam, że były organizowane różne przedsięwziecia, wyjazdy do teatru, wycieczki, przedstawienia. dzięki temu Baczyński to szkoła, która nie uczy tylko wiedzy z książek, ale kultury, wrażliwości i po prostu życia. Czas, ktory tam spędziłąm nie był czasem straconym, wręcz przeciwnie. Zbudowałam w sobie poczucie pewności siebie i nawiązałam znajomosci, które trwają do dziś.
Aktualnie jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo, studiuję na Warszawskim Uniwersyteccie Medycznym. Pracuję równiez jako pielęgniarka w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym i zajmuję się tam osobami starszymi. W tym roku zostałam lauretką konkursu organizowanego przez Królową Szwecji Sylwię. Konkurs polegał na wymyśleniu czegoś co poprawi komfort życia seniorów. Chciałabym założyć fundację, która będzie spełniała marzenia seniorów.
Pozdrawiam całą kadrę nauczycielską, moje koleżanki i kolegów i dziękuję za możliwość uczenia się w IV LO we Włocławku.