Prezentacja projektu gimnazjalnego

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 16 marca odbyła się prezentacja projektu gimnazjalnego pod tytułem ,,Wycieczka do Londynu. Co? Gdzie ? Za ile?” Projekt ten realizowali uczniowie klas IIa i IIb pod opieką pani Beaty Łodygowskiej. W ramach projektu uczniowie przygotowali plakaty, makiety, z puzzli ułożyli budowle londyńskie – Big Bena i Tower Bridge. Te materiały były następnie tłem dla wycieczki po Londynie.

Uczniowie z Polski przyjechali do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie dwie przewodniczki oprowadziły ich po mieście pokazując najważniejsze budowle miasta, opowiadając o ich historii oraz odpowiadając na pytania uczniów. Podczas zwiedzania uczestnicy wycieczki mogli porozmawiać z robotnikiem remontującym Big Bena, zajrzeć do londyńskiej kafejki, pomachać Królowej na balkonie czy zrobić sobie zdjęcie z słynną czerwoną budką telefoniczną.

Na zakończenie wszyscy goście zaproszeni na prezentację zostali poczęstowani angielskimi ,,cookies” a  nauczyciele ,, zmierzyli się” z wyzwaniem wypicia herbaty po angielsku czyli herbaty z mlekiem.

Prezentację projektu obejrzeli: Pan Dyrektor Zbigniew Wawrzonkoski, Pani Marzena Kordyl, Pani Grażyna Góral , Pani Iwona Jerzmanowska oraz uczniowie klas IIa i IIb.