Klasa Ia IV LO na wycieczce w Warszawie

wpis w: Aktualności | 0

 

 

26 października 2017 r.  wybraliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę do stolicy.

Dużym przeżyciem dla nas była wizyta na Cmentarzu Powązkowskim. Spoczywają

na nim wielcy artyści, aktorzy, politycy. Wśród zasłużonych osób znalazł się również Patron naszej szkoły- K. K. Baczyński. Zapaliliśmy znicze na grobie poety i jego żony

Barbary Drapczyńskiej, oddaliśmy hołd wielkiemu twórcy reprezentującemu pokolenie Kolumbów. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z jego życia oraz znaczące utwory.

Spacerowaliśmy ścieżkami oraz alejkami wśród krzewów i kwiatów w Królewskim

i Romantycznym Ogrodzie Warszawskich Łazienek.

Podziwialiśmy piękne wnętrza Pałacu na Wyspie, Królewską Galerię Rzeźby w Starej Oranżerii, widoki Rzymu i Wenecji w Pałacu Myślewickim.

Zwiedziliśmy pomieszczenia w Białym Domku, Podchorążówkę.

Z XXX piętra Tarasu Widokowego Pałacu Kultury zachwycaliśmy się Warszawą tonącą w blasku tysiąca światełek. Była to naprawdę magiczna chwila.

Oczywiście, najważniejszym wydarzeniem okazał się musical „Piloci” w Teatrze Roma.

Obejrzeliśmy widowisko najwyższych lotów. Zachwyciła nas piękna muzyka, wspaniale grający aktorzy, wzruszające piosenki.

Przedstawienie było nowoczesne, porywające, dostarczyło wielu niezwykłych emocji, inspirowało do samodzielnej twórczości.

Do Włocławka wróciliśmy bogaci w cudowne przeżycia, ciekawe refleksje, z pozytywną energią.

W naszych planach ,mających na celu kształtowanie swojej wrażliwości na drugiego człowieka i na sztukę, znalazły się kolejne propozycje wycieczek i wizyt w różnych rodzajach teatrów.