Koło recytatorskie IV LO – opiekun Elżbieta Pawłowska

Koło recytatorskie w szkole działa od roku 1996. Przez rok prowadziła je Krystyna Michałowska, a w 1997 przejęła Elżbieta Pawłowska.

 

CELE ZAJĘĆ:

-Rozwijanie zainteresowań uczniów, ich uzdolnień i aspiracji; doskonalenie umiejętności poprawnej wymowy; uwrażliwianie na piękno słowa języka poetyckiego.

-Wszechstronny rozwój osobowości, ekspresji, wrażliwości i uczuciowości młodych ludzi.

-Wyrabianie nawyku krytycznego odbioru tekstów literackich i innych dzieł kultury.

-Przygotowanie do świadomego uczestnictwa w odbiorze i kształtowaniu kultury poprzez wyzwalanie kreatywnych postaw wśród uczniów oraz ich twórczej aktywności.

-Motywowanie młodzieży do pokonywania trudności związanych z publicznymi wystąpieniami [trema, stres, nieśmiałość], wzmacnianie własnej wartości.

Na zajęciach uczniowie poznają “ABC” recytatora, doskonalą swoje umiejętności analizy i interpretacji utworów literackich, ćwiczą dykcję, zgłębiają twórczość wybitnych poetów. Recytatorzy uczestniczą w programach poetyckich, akademiach, w szkolnych i pozaszkolnych konkursach recytatorskich.

Szczególnie jest dla nas ważny Szkolny i Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Poezji K. K. Baczyńskiego-patrona naszej szkoły. Został on zainicjowany 23 lata temu   przez Dyrektora Krzysztofa Stasiaka, a dobrym jego Duchem była Dyrektor Teresa Dwojakowska.

 

SUKCESY RECYTATORSKIE UCZNIÓW

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K. K. BACZYŃSKIEGO WE WŁOCŁAWKU.

 

-Marta Korzeniewska -I miejsce

-Małgorzata Grzywińska -I miejsce

          XLIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI WE WŁOCŁAWKU

 

-Małgorzata Grzywińska -wyróżnienie

WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K. K. BACZYŃSKIEGO WE WŁOCŁAWKU.

 

-Małgorzata Grzywińska -I miejsce

-Daniel Sulkowski – I i I I miejsce

-Marta Korzeniewska -5 razy I miejsce, I I miejsce i wyróżnienie

-Anna Sobczak-I I I miejsce

-Ilona Morawska -I I miejsce

-Małgorzata Kletkiewicz-I i I miejsce

-Emilia Stawicka -dwa razy I miejsce

-Aleksandra Wasielewska -I I iI I I miejsce

-Natalia Urbańska I I I miejsce

-Emilia Stawicka -dwa razy I miejsce

-Elżbieta Stawicka -I I I miejsce i wyróżnienie

-Aneta Krauze -I I miejsce

-Kaja Potrzebska -I miejsce

-Paweł Drzewiecki- I miejsce

-Dominika Eichberger -I I I miejsce

-Kacper Nitecki-wyróżnienie

-Jakub Sztejnwald-I miejsce

-Marta Kaniewska-wyróżnienie i I miejsce

-Sylwia Gapska- dwa razy I I miejsce

-Kinga Lesiewicz -I I miejsce

-Łukasz Walczak-wyróżnienie

-Magdalena Małecka -I miejsce i wyróżnienie

-Natalia Mazurowicz -II miejsce

-Kacper Korbut-dwa razy  III miejsce

-Szymon Zaparuszewski- I miejsce

-Aleksandra Ostrowska -III miejsce i wyróżnienie

 

         POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI FRANCISZKA             BECIŃSKIEGO W LUBRAŃCU.

 

-Emilia Stawicka -dwa razy pierwsze miejsce

-Małgorzata Kletkiewicz-I I I miejsce

-Cezary Osmałek-wyróżnienie

-Aleksandra Wasielewska- I miejsce, wyróżnienie

-Artur Chmielewski-IV miejsce

-Aneta Krauze-I I miejsce

-Paulina Radzikowska- I miejsce i wyróżnienie

-Dominika Eichberger -I I I miejsce

-Marta Kaniewska -wyróżnienie

-Jakub Sztejnwald -I I I miejsce

 

 

 KONKURS RECYTATORSKI “STROFY O OJCZYŹNIE”

-Magdalena Banasiak-I I I miejsce

 

 KUJAWSKO -DOBRZYŃSKI KONKURS RECYTATORSKI W KARNKOWIE

 

-Aleksandra Wasielewska -I miejsce

-Artur Chmielewski-I I miejsce

-Elżbieta Stawicka -I I I miejsce

-Jolanta Leśniewska-I I I miejsce

-Aneta Krauze -I  miejsce

-Daria Krusinowska- I I I miejsce

-Paulina Radzikowska -I I miejsce

-Dominika Eichberger-dwa razy I I miejsce i I I I miejsce

-Jakub Sztejnwald -dwa razy I miejsce

-Marta Kaniewska – I I miejsce

-Kacper Nitecki- I I I miejsce

-Marta Kaniewska -dwa razy I miejsce

-Sylwia Gapska -I I i I I I miejsce

-Łukasz Walczak -dwa razy I I miejsce

-Kinga Lesiewicz- I miejsce

-Sebastian Kontowicz – I miejsce

-Magdalena Małecka -dwa razy I miejsce

-Natalia Mazurowicz -dwa razy I miejsca

-Kacper Korbut – I i III miejsce

-Aleksandra Ostrowska -I i III  miejsce

 

KONKURS RECYTATORSKI PROZY I POEZJI REGIONALNEJ im. FRANCISZKA BECIŃSKIEGO W RADZIEJOWIE.

 

 

-Marta Korzeniewska -wyróżnienie

-Daniel Sulkowski-wyróżnienie

-Małgorzata Kletkiewicz-I I miejsce

-Emilia Stawicka -I i I I miejsce

-Cezary Osmałek -wyróżnienie

-Natalia Urbańska -I I miejsce

-Aleksandra Wasielewska-wyróżnienie

-Artur Chmielewski-wyróżnienie

-Elżbieta Stawicka -wyróżnienie

-Aneta Krauze-wyróżnienie

-Paweł Drzewiecki-I I miejsce

 

 KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY KUJAWSKIEJ

W INOWROCŁAWIU.

 

-Emilia Stawicka- I miejsce

-Paweł Drzewiecki-I miejsce

-Cezary Osmałek-wyróżnienie

 

 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI “WIERSZEM

O KSIĘDZU JERZYM.”

 

-Dominika Eichberger-I i I I miejsce

-Jakub Sztejnwald -wyróżnienie i I miejsce

-Marta Kaniewska -I I i I miejsce

-Sylwia Gapska -I I i I miejsce

-Dominika Gralak -I I miejsce

 

WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI “WIERSZEM O KSIĘDZU JERZYM”

 

-Kinga Lesiewicz-I miejsce

-Sebastian Kontowicz -I I miejsce

-Łukasz Walczak -I I I miejsce

-Magdalena Małecka -dwa razy I miejsce

-Natalia Mazurowicz- dwa razy I miejsce

-Kacper Korbut -dwa razy III miejsce