aiesecWSPÓŁPRACA Z AIESEC

Współpracujemy ze Stowarzyszeniem AIESEC Polska, które ma swoją jednostkę terenową w Toruniu. Dzięki współpracy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projektach „ENTER YOUR FUTURE” , „GLOBAL CITIZEN”.

NA CZYM POLEGA:

W ramach projektów grupa studentów z zagranicy przyjeżdża do Włocławka, gdzie mają zakwaterowanie u rodzin uczniów z naszej szkoły. Przez tydzień uczniowie opiekują się studentami w szkole oraz poza nią. Zagraniczni goście natomiast w ramach wolontariatu prowadzą w szkole zajęcia w języku angielskim.

CEL:

Celem projektów jest przybliżenie młodzieży życia codziennego, kultury, tradycji, historii i geografii obcych państw. Poza tym uczniowie razem z wolontariuszami pozbywają się stereotypów oraz pokonują barierę językową. Warsztaty są przede wszystkim znakomitą okazją do posługiwania się językiem obcym w sytuacjach życia codziennego i nawiązywania przyjaźni.

Szkolny koordynator projektów:  Małgorzata Wrona

 

 

ODWIEDZILI NAS:

Molita (Chiny) 2013

Iqballa Femm Pininfarima Sihite ( Indonezja) 2013

Sanket Marley (Indie) 2013

Siyuan Ma  (Chiny) 2014

Aidai Berdigulova ( Kirgistan) 2014

Taimur Khan  (Pakistan) 2014

Michelle Hsu ( Tajwan) 2015

Marina Dyomina (Ukraina) 2015

Dianisa Ferdina ( Indonezja) 2015

Ngoc Linh (Wietnam) 2016

Işık Gülşen Türken (Turcja)2016

Jimmy Sanders (Kambodża) 2016

 

 

OPINIE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY:

Patrycja Zakutajew (pełniła rolę host family):

Dzięki projektowi ‘Global Citizen’ mogłam poprawić swoje umiejętności w porozumiewaniu się językiem, poznałam wspaniałych ludzi i nawiązałam nowe przyjaźnie. Poznałam kulturę, tradycje i obyczaje innych krajów, i wiele się o nich dowiedziałam. Dzięki niemu nauczyłam się też kilku zwrotów w innych językach. Przede wszystkim miło i ciekawie spędzałam czas ze wspaniałymi ludźmi, z którymi kontaktuję się do dzisiaj i w przyszłości na pewno spotkamy się jeszcze nie raz.

Daria Krajewska (uczestniczyła w zajęciach ze studentami):

Miałam ogromną przyjemność poznać obyczaje i kulturę innych państw. Miło spędzony czas z rówieśnikami nauczył mnie, że ludzie z innego kraju są praktycznie tacy sami jak my. Głównym atutem było szlifowanie języka angielskiego i sprawdzenie na ile mnie stać. Dzięki projektowi wiem, że warto się uczyć języka i próbować angażować się w takie projekty, ponieważ można dowiedzieć się dużo o innych krajach, dzielnie reprezentować swój kraj, poznać świetnych ludzi, a przede wszystkim spędzić świetnie czas.

Aleksandra Drawert (uczestniczyła w zajęciach ze studentami):

Udział w projekcie ‘Global Citizen’ dał mi przede wszystkim szansę na to, by inne kultury poznać u samego źródła i od moich rówieśników dowiedzieć się, jak wygląda życie codziennie w ich kraju. Dał mi doskonałą możliwość rozwinięcia języka i przełamania bariery językowej a także uświadomienia sobie, jak ważna jest nauka angielskiego i jak wiele można z niej czerpać. Ale najważniejsze co mi dał, to wiele świetnych chwil spędzonych z uczniami z wymiany i zawiązanie się przyjaźni, które kontynuujemy.