TARCZA LOPierwszy dzwonek dla uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego zabrzmiał 1 września 1995 roku. Tego dnia rozpoczęło naukę siedemdziesięciu absolwentów szkół podstawowych z Włocławka i okolic. W okazałym budynku z czerwonej cegły przy ulicy Kaliskiej 108 w latach 1995 – 1999 działały dwie szkoły: podstawowa i liceum, a w roku szkolnym 1999/2000 aż trzy szkoły: podstawowa, gimnazjum i liceum. W wyniku reformy oświaty Szkoła Podstawowa nr 21 uległa likwidacji, ale utworzony Zespół Szkół Nr 4, w skład którego wchodzą IV Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 7, kontynuuje najlepsze tradycje dawnej SP 21

 

Wychowawcy klas uporządkowani wg. daty rozpoczęcia edukacji przez klasę

 

Rok 1995/96

Zostały utworzone dwie klasy:

 

1A- wychowawczyni Teresa Guzicka

1B- wychowawczyni Maria Kubiak

 

Rok 1996/97

Zostały utworzone trzy klasy:

 

1A- wychowawczyni Elżbieta Pawłowska

1B- wychowawczyni Anna Rutkowska

1C- wychowawczyni Iwona Sławińska

 

Rok 1997/98

Utworzono pięć klas:

 

1A- wychowawczyni Henryka Kochel

1B- wychowawczyni Ewa Pietrzakowska

1C- wychowawczyni Regina Czyżewicz

1D- wychowawczyni Grażyna Szybieniecka

1E- wychowawczyni Grażyna Góral

 

Rok 1998/99

Utworzono sześć klas:

 

1A- wychowawczyni Urszula Urbańska

1B- wychowawczyni Urszula Puchalska, Regina Czyżewicz

1C- wychowawca Kazimierz Mendala

1D- wychowawczyni Joanna Skorupska

1E- wychowawczyni Katarzyna Nowakowska, Dorota Jóźwiak

1F- wychowawczyni Bożena Karkosik

 

Rok 1999/2000

Powstało sześć klas:

 

1A- wychowawczyni Teresa Guzicka

1B- wychowawczyni Maria Kubiak

1C- wychowawczyni Joanna Lech

1D- wychowawczyni Wioletta Ossowska

1E- wychowawca Zbigniew Wawrzonkoski

1F- wychowawczyni Grażyna Pietruch

 

Rok 2000/2001

Powstało siedem klas:

 

1A- wychowawczyni Anna Rutkowska

1B- wychowawca Jacek Zasada

1C- wychowawczyni Elżbieta Pawłowska

1D- wychowawczyni Krystyna Wawrowska

1E- wychowawczyni Maria Grysiewicz

1F- wychowawczyni Iwona Sławińska

1G- wychowawczynie Maria Lis, Maria Zielińska

 

Rok 2001/2002

Brak naboru do klas pierwszych z powodu reformy oświatowej.

 

Rok 2002/2003

Powstało siedem klas:

 

1A- wychowawczyni Joanna Skorupska

1B- wychowawczyni Ewa Pietrzakowska

1C- wychowawczyni Grażyna Szybieniecka

1D- wychowawczyni Regina Czyżewicz

1E- wychowawczyni Beata Łodygowska

1F- wychowawczyni Henryka Kochel

1G- wychowawczyni Grażyna Góral

 

Rok 2003/2004

Powstało osiem klas pierwszych:

 

1A- wychowawczyni Iwona Jerzmanowska

1B- wychowawczyni Urszula Urbańska

1C- wychowawczyni Teresa Guzicka

1D- wychowawczynie Dorota Jóźwiak, Krystyna Wawrowska

1E- wychowawczyni Maria Kubiak

1F- wychowawca Józef Kozłowski

1G- wychowawczyni Joanna Lech

1H- wychowawczyni Maria Klimaszewska

 

Rok 2004/2005

Powstało osiem klas pierwszych:

 

1A- wychowawczyni Wioletta Sandecka

1B- wychowawczynie Jolanta Jesionowska, Ewa Pietrzakowska

1C- wychowawczyni Grażyna Pietruch

1D- wychowawczynie Anna Małek, Elżbieta Pawłowska

1E- wychowawczynie Magdalena Małachowska, Henryka Kochel

1F- wychowawczyni Anna Rutkowska

1G- wychowawczyni Iwona Sławińska

1H-wychowawczyni Aleksandra Woźniak

 

Rok 2005/2006

Ze względu na bardzo dużą liczbę zainteresowanych nauką w IV LO utworzono aż dziewięć klas pierwszych:

 

1A- wychowawczyni Beata Łodygowska

1B- wychowawczyni Grażyna Góral

1C- wychowawczyni Grażyna Szybieniecka

1D- wychowawczyni Regina Czyżewicz

1E- wychowawca Jacek Zasada

1F- wychowawczyni Agnieszka Andler

1G- wychowawczyni Lidia Nowak

1H- wychowawca Daniel Wolski

1I- wychowawczyni Joanna Skorupska

Rok 2006/2007

 

Powstało osiem klas pierwszych:

 

1A- wychowawca Rafał Pasek

1B- wychowawca Kazimierz Mendala

1C- wychowawczyni Teresa Guzicka

1D- wychowawca Arkadiusz Płóciennik/ wychowawczyni Lidia Nowak

1E- wychowawczyni Maria Klimaszewska

1F- wychowawczyni Urszula Urbańska

1G- wychowawczyni Malwina Korcz

1H- wychowawczyni Maria Kubiak

 

Rok 2007/2008

 

Powstało osiem klas pierwszych:

 

1A- wychowawczyni Anna Rutkowska

1B- wychowawczyni Aleksandra Wolska

1C- wychowawczyni Grażyna Pietruch

1D- wychowawczyni Krystyna Wawrowska

1E- wychowawczyni Małgorzata Błaszczyńska

1F- wychowawczyni Wioleta Sandecka/Urszula Urbańska

1G- wychowawczyni Małgorzata Wrona

1H- wychowawca Łukasz Bińkowski

 

Rok 2008/2009

 

Powstało osiem klas pierwszych:

 

1A- wychowawczyni Magdalena Mądrzycka

1B- wychowawca Zbigniew Wawrzonkoski

1C- wychowawczyni Grażyna Czajkowska

1D- wychowawca Łukasz Dymkowski

1E- wychowawczyni Teresa Suchodolska

1F- wychowawczyni Elżbieta Pawłowska

1G- wychowawczyni Iwona Sławińska

1H- wychowawczyni Joanna Skorupska

 

Rok 2009/2010

 

Powstało siedem klas pierwszych:

 

1A- wychowawczyni Ewelina Włodarzewska

1B- wychowawca Rafał Pasek

1C- wychowawczyni Teresa Guzicka

1D- wychowawczyni Maria Klimaszewska

1E- wychowawca Wiesław Karbowski

1F- wychowawczyni Malwina Korcz

1G- wychowawczyni Lidia Nowak

 

Rok 2010/2011

 

Powstało siedem klas pierwszych:

 

1A- wychowawczyni Grażyna Góral

1B- wychowawca Łukasz Bińkowski

1C- wychowawca Daniel Wolski

1D- wychowawczyni Aneta Bąkała

1E- wychowawczyni Wioleta Sandecka

1F- wychowawczyni Iwona Jerzmanowska

1G- wychowawczyni Jolanta Żbikowska