Siatkówka w „Baczyńskim”

W ubiegłym tygodniu zawodniczki Włocławskiego Towarzystwa Siatkówki odniosły znaczący sukces w Turnieju o Puchar Burmistrza Tucholi. Kadetki zdobyły I miejsce, a młodziczki wywalczyły miejsce II. Do pełnego sukcesu zabrakło im tylko jednej wygranej akcji w meczu z Chełmnem.

Piszemy o tym wydarzeniu nie bez powodu. Trzon i serce WTS tworzą uczennice naszej szkoły: Amelia Bednarska, Julia Mitan, Wiktoria Jaskóła, Iza Krasińska i Dominika Rakowska ( uczennice klasy III d gimnazjum ) walczą w grupie kadetek. W zespole młodziczek natomiast  grają uczennice klasy II d gimnazjum: Julia Stępińska, Natalia Tarczyńska, Natalia Kozińska, Estera Cieślikowska i Justyna Jędrzejewska.

Sport jest jednym z fundamentów utrzymujących nasza szkołę w gronie najlepszych szkół. Oprócz siatkarek mamy wśród nas utalentowanych piłkarzy ręcznych, mamy mocną drużynę w hokeju na trawie, mamy piłkarzy, bokserów, zawodników judo oraz innych sportów. Będziemy wkrótce o nich pisać.

Mamy nadzieję, że wzorem ponad 30-letniej historii szkoły i ten rok szkolny będziemy mogli uznać za udany pod względem osiągnięć sportowych. 

Nie ważne w jakich klubach trenuje nasza młodzież, ważne, że są z „Baczyńskiego” i na wszystkich imprezach sportowych są najlepszymi ambasadorami naszej szkoły.